Український форум міжнародної освіти 2024

10 квітня 2024 року проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи Ольга Юріївна Кудріна взяла участь в Українському форумі міжнародної освіти, який відбувся в Національному університеті імені Тараса Шевченка.

Форум був підготовлений Державним підприємством «Український державний центр міжнародної освіти» Міністерства освіти і науки України та був присвячений популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні іноземними студентами.

Український форум міжнародної освіти – це масштабний освітній захід, який зібрав на одному майданчику ключових експертів з метою розширення освітніх можливостей України для іноземних громадян.

Учасників форуму вітали заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький, директорка державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» Олена Шаповалова та ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, закладу, що гостинно зустрічав учасників форуму.

Також на форумі виступали: Наталія Стукало, заступниця голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України; Вікторія Сергієнко, директорка державного підприємства «Інформаційно-іміджевий центр» та Світлана Шитікова, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні.

На форумі обговорювалися важливі питання, а саме:

• новації законодавства щодо вступу і організації навчального процесу іноземців;
  • нові стипендіальні можливості для іноземних студентів в Україні;
  • забезпечення якості вищої освіти в Україні;
  • статистика навчання іноземних студентів в Україні під час воєнного стану;
  • найкращі практики інтернаціоналізації вищої освіти та інші питання міжнародної освіти в Україні.

Зокрема обговорювали важливі питання щодо проблем з визнанням іноземних кваліфікацій, змін вимог до документів іноземних студентів для перетину кордону, та інші й шукали шляхи їх розвʼязання.

Даний захід є надзвичайно важливий для працівників закладів освіти, які приймають на навчання іноземних громадян та здійснюють активну міжнародну діяльність.