Участь СумДПУ у першому міжнародному форумі політологів в Україні

25-27 січня 2024 року доцент кафедри музикознавства та культурології ННІ культури і мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка Зленко Наталія Миколаївна мала можливість доєднатися до Першого Міжнародного форуму політологів України (м. Львів, Україна).

Даний захід організований Центром політичних досліджень м.Львів спільно з кафедрою політології Львівського національного університету імені Івана Франка за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.

Загалом до Форуму долучилося понад 120 учасників особисто і ще щонайменше 30 через платформу Zoom. На одному майданчику вдалось зібрати разом науковців, дослідників й освітян зі всієї України, Литви, Ізраїля, Чехії, Польщі, Словаччини, Угорщини тощо.

Робочу частину Форуму було проведено впродовж двох днів і структуровано на наступні дискусійні панелі та воркшопи:

ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ 1 (26 січня): Тенденції, інновації та проблеми розвитку політичної освіти і науки в країнах Вишеградської четвірки й Україні.

Experts from V4 countries / Експерти з країн Вишеградської четвірки: Karel Kouba and Pavla Dočekalová (Czechia), Gabriel Székely (Slovakia), Piotr Sula and Karol Chwedczuk-Szulc (Poland), Viktor Glied (Hungary) + experts from other European countries and Ukraine.

ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ 2 (26 січня): Європейська, регіональна та національна безпека в контексті російсько-української війни

Experts from V4 countries / Експерти з країн Вишеградської четвірки: Karel Kouba and Pavla Dočekalová (Czechia), Andrea Schmidt (Hungary), Nataliya Maradyk (Slovakia), Mindaugas Jurkynas (Lithuania), Галина Зеленько (Україна).

ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ 3 (27 січня):

Хід і наслідки політичної трансформації в країнах Вишеградської четвірки до та після вступу в ЄС: досвід для України.

Experts from V4 countries / Експерти з країн Вишеградської четвірки: Nataliya Maradyk (Slovakia), Robert Alberski and Joanna Kozierska (Poland), Mindaugas Jurkynas (Lithuania), Volodymyr (Ze’ev) Khanin (Israel), Галина Зеленько (Україна).

ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ 4 (27 січня): Партійно-виборчий та інституційний дизайн в країнах Європи й Україні: спільне та відмінне

Experts from V4 countries / Експерти з країн Вишеградської четвірки: Andrea Schmidt and Viktor Glied (Hungary), Karol Chwedczuk-Szulc (Poland), Volodymyr (Ze’ev) Khanin (Israel), Микола Сунгуровський (Україна), Віталій Портніков (Україна).

ВОРКШОПИ (27 січня): Формування і використання баз даних про вибори в країнах Вишеградської четвірки: досвід для України.

Experts from V4 countries / Експерти з країн Вишеградської четвірки: Gabriel Székely (Slovakia), Piotr Sula (Poland) + experts from other European countries and Ukraine.

Кожна з панельних дискусій Форуму висвітлила окремий блок питань, які стосуються становлення, перебігу чи то розвитку політичної науки і практики в країнах Вишеградської четвірки, Україні й загалом у Європі і навіть світі. Окрім того, було розглянуто системи безпеки, зроблено акцент на статистичних даних, в тому числі виборчих, а також на тому, як вони транслюють динаміку змін внутрішньої національної ситуації.

Щира вдячність ініціаторам започаткування цього проєкту – завідувачу кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка, професору Анатолію Романюку та професору Віталію Литвину за відмінну організацію та надзвичайно позитивну атмосферу.

Даний захід став чудовим майданчиком для обміну досвідом, налагодження та розширення співпраці з колегами.