У СумДПУ проведено лекцію з питань запобігання та протидії корупції

Сумський державний педагогічний університет імені. А. С. Макаренка продовжує активну превентивну діяльність із запобігання можливих корупційних правопорушень та запобігання помилок під час заповнення е-декларацій фахівцями структурних підрозділів Головного Управління.

Під час лекції, що проводилась уповноваженою особою з питань запобігання та протидії корупції Бавикіним Андрієм Юрійовичем (далі – Уповнонажений) 28 січня 2021 року, присутні працівники Природничо-географічного факультету обговорили основні статті Закону України «Про запобігання корупції», які пов’язані із особливостями роботи державних службовців. Зокрема, розглядались наступні питання:

• документи, якими регулюються відносини, що виникають у сфері запобігання корупції згідно ст. 2 Закону;
  • суб’єкти, на яких поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» ст. 3 Закону;
  • обмеження спільної роботи близьких осіб (відповідно до ст. 27 Закону);
  • письмове повідомлення Національного агентства щодо суттєвих змін у майновому стані суб`єкта декларування (відповідно до ст. 52 «Про запобігання корупції»);
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів згідно ст. 28 Закону «Про запобігання корупції»;
  • обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (відповідно до ст. 25 Закону «Про запобігання корупції»).
  • своєчасність та правильність заповнення е-деларації;
  • обмеження щодо одержання подарунків (ст. 23 Закону «Про запобігання корупції.

Уповноважений роз’яснив що таке корупційні правопорушення та яка відповідальність настає за їх скоєння. Особливу увагу присутніх було акцентовано на особливостях подання електронних декларацій державними службовцями. Наприкінці заходу детальніше розглядалися ті аспекти Закону, щодо яких у присутніх виникли питання.