«Турбота про себе: з чого почати? Частина перша: ваше тіло та простір» з Психологічною службою

7 червня відбулося заняття від фахівців Психологічної служби для емоційної та психологічної підтримки студентів, співробітників та викладачів на тему: «Турбота про себе: з чого почати? Частина перша: ваше тіло та простір».

На занятті наголошували, що догляд за собою повинен дати вам відчуття безпеки, комфорту, здоров’я та турботи, а не перевантаженості чи стресу.

Фахівці психологічної служби розповідали, як можна подбати про себе, про своє тіло та свій простір:

• Обовязково пийте воду в достатній кількості;
  • Їжте здорову їжу. Правильно харчуючись, ми даємо своєму тілу необхідне паливо, щоб боротися з хворобами та добре працювати протягом дня. Ви можете спробувати з’їдати додаткову порцію фруктів або овочів на день, скоротити шкідливі перекуси й не забувати снідати вранці.
  • Сон. Сон є одним з найважливіших факторів для нашого фізичного та психічного здоров’я. Більшість зараз відчувають проблеми зі сном. Перечитайте наші поради, як допомогти собі заснути.
  • Фізичні вправи. Регулярні фізичні вправи покращать здоров’я, допоможуть краще спати та зменшать почуття смутку та тривоги. Ви також відчуватимете себе сильнішими та в контакті зі своїм тілом. Важливо вибрати те, що вам подобається: якщо вам не подобається ходити в спортзал, спробуйте прогулятися пішки, зайнятися садівництвом або потанцювати під улюблену музику.
  • Спробуйте йогу. Науковці стверджують, що йога може бути корисною для людей, які пережили травму. Зараз далеко не всі можуть відвідувати йога-класи, але доступно багато безплатних онлайн-занять.
  • Прийміть душ або ванну. Прийняття душу або ванни може розслабляти, це не лише про особисту гігієну. Інколи це може здаватися грандіозним завданням, згадайте, що вам у цьому подобається – тепло або відчуття після.
  • Побалуйте своє тіло. Вибирайте те, що вам підходить: чи то нанесення зволожувального крему, маски для обличчя, нова стрижка, фарбування нігтів чи, можливо, нанесення улюбленого аромату. Все, що дасть вам відчуття турботи та розслаблення.
  • Подбайте про свій простір Подихайте свіжим повітрям. Якщо є можливість, спробуйте щодня гуляти або проводити час на вулиці. Ви також можете відкрити вікно, та провітрити кімнату чи будинок.
  • Зробіть прибирання. Хоча домашня робота для більшості людей може здатися важкою справою, чисте й охайне житло допоможе вам почувати себе набагато краще. Якщо вам все ж здається це забере багато зусиль, зосередьтеся на одній невеликій справі – помити брудний посуд, розкласти одяг або застелити ліжко.
  • Приємні запахи. Це можуть бути свічки, спрей для кімнати, ефірні олії, випічка або свіжа білизна – все, що вам приємно пахне.
  • Створіть затишок. І інколи це просто вмоститися на дивані та загорнутися в улюблену ковдру

На рефлексії студенти дякували за зустріч та підтримку Психологічної служби та надані методики і практики та сказали, що вони їм дуже допоможуть в теперішній час бути більш спокійними та більш врівноваженими.

Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації - онлайн.

• Якщо у вас є запит на психологічну підтримку ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.
  • Практичний психолог – Вікторія Германівна - 095 345 83 85.
  • Соціальний педагог – Дарина Олександрівна - 099 221 31 89.
  • Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.
  • Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.