Терміносистема педагогічного дослідження (корисні лайфхаки)

Партнерська взаємодія закладів освіти і наукових установ зміцнюється в умовах воєнного стану. Так, у межах Днів науки 18 травня 2022 р. на базі Комунального закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради було проведено майстер-клас «Терміносистема педагогічного дослідження (корисні лайфхаки)».

Модераторами заходу виступили:

Семеног Олена Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка.

Вовк Мирослава Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

Фаст Ольга Леонідівна, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці, Комунальний заклад вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради.

Учасники майстер-класу – студенти і викладачі Луцького педагогічного коледжу, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

Проблематика заходу охоплювала такі питання: пріоритети академічної культури в сучасному освітньому просторі, проблема термінознавства та терміносистем у науковому дискурсі, особливості вживання іншомовних і українських термінів, специфіка терміносистеми педагогічного дослідження», цікаві лайфхаки у науковому текстотворенні, можливості застосування контент-аналізу у процесі дослідницької роботи, сучасні терміносполуки, спродуковані в умовах військового стану тощо.

Молоді дослідники відзначили прагматичний результат заходу для майбутньої дослідницької діяльності на засадах конструктивного діалогу, натхненної наукової творчості, партнерської взаємодії.