Новини

Тематичні заходи в ННІПП до Міжнародного дня рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 р. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності людини. Окрім того організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами для взаєморозуміння та взаємоповаги.

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

У Навчально-науковому інституті педагогіки і психології шанують і плекають українську мову щодня. А з нагоди важливого дня викладачі та студенти кафедри дошкільної і початкової освіти провели в онлайн-режимі низку тематичних заходів. Зокрема, вони підготували презентації на тему «Мова наша калинова: цікаві факти граматики минулого і сьогодення», взяли участь у вікторині щодо правильного вживання математичних термінів і пригадали українські приказки й прислів’я з числівниками, створили хмару слів «Українська мова, яка вона?».

Адреса

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 68-59-02
Web-сайт: www.sspu.edu.ua
E-mail: [email protected]

Приймальна комісія

Адреса: 40002, м. Суми, вул. Роменська, 87
E-Mail: [email protected]
Тел.: +38 (0542) 22-15-17
Моб. (Lifecell): +38 (093) 256-67-28

viber b306d telegram 357e7 whatsapp 70ad0

Електронний розклад

Електронний розклад СумДПУ Android додаток

Електронний розклад СумДПУ iOS додаток

Меню