Серія міжнародних вебінарів у СумДПУ

Нові горизонти міжнародної співпраці та викладацької майстерності відкриває кафедра англійської філології та лінгводидактики ФІСФ, СумДПУ імені А.С. Макаренка на майданчику Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур (керівник – к.пед.н., доц., зав. каф. Г.І.Подосиннікова) спільно з Regional English Language Office (RELO) Kyiv, U.S. Embassy in Ukraine (А. Сухініна, Л Шило) та TESOL-Ukraine (М. Цегельська, Л. Ільєнко) у серії методичних вебінарів американського професіонала-практика Деббі Райнхарт.

Ця ініціатива є частиною проєкту «The Virtual English Language Educator Program» (координатор - к. філол. н., доц. В.В. Козлова), який втілюється на кафедрі з 2022 року. Серія вебінарів, спрямована на впровадження передових методик викладання англійської мови, відзначається великим інноваційним потенціалом. Завдяки партнерству з українськими вищими навчальними закладами та активній міжнародній співпраці, учасники отримають унікальну можливість поглибити знання про передові технології та перевірити їх ефективність на практиці. Перший вебінар цієї серії відбувся 12 квітня 2024 року і був присвячений використанню сторітелінгу на заняттях з англійської мови. Участь у ньому взяли майже дев'яносто учасників з провідних українських вищих навчальних закладів: Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Київського національного лінгвістичного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Бердянського державного педагогічного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка, Житомирського державного університету імені Івана Франка, КУ Сумської гімназії №1, що свідчить про великий інтерес до потенціалу цієї методики, яка базується на використанні наративів, історій та розповідей і дозволяє ефективно вивчати мову та розвивати мовленнєві навички у реальних контекстах, а також стимулює творчість та критичне мислення. Одним з ключових аспектів методики сторітелінгу є активна участь здобувачів, оскільки можливість розповідати власні історії, адаптувати та переказувати існуючі оповіді, а також створювати діалоги та сценарії сприяє продукуванню унікальних смислів в аутентичних ситуаціях. Крім того, сторітелінг формує емоційно насичене середовище, що забезпечує ефективне навчання. Сторітелінг допомагає здобувачам сприймати мову не лише як набір правил та структур, але як засіб спілкування та вираження власних думок і почуттів. На проведеному вебінарі обговорили стратегії та підходи до використання сторітелінгу у навчанні англійській мові, зокрема розглянули методи та підходи до розповіді історій, включаючи вибір теми, структуру розповіді та використання цифрових інструментів для створення та презентації історій. Під керівництвом викладача-експерта Деббі Райнхарт учасники отримали важливі знання щодо алгоритму підготовки та проведення активностей із застосуванням цієї методики. Деббі захоплює своїм професіоналізмом, здатністю привернути увагу аудиторії та створити сприятливу атмосферу для обміну досвідом та ідеями. Учасники залишилися враженими і отримали потужний обсяг нових знань, які з ентузіазмом впроваджуватимуть у свою професійну діяльність.

Проведення подібних методичних заходів має важливе значення для підвищення якості освіти в Україні та розвитку міжнародного співробітництва. Спільні зусилля українських ЗВО та міжнародних партнерів сприятимуть впровадженню інноваційних методик та технологій навчання та підготовці кваліфікованих фахівців у галузі середньої освіти.