Робота Психологічної служби з профілактичними заходами на тему: «Тютюнопаління. Вплив на організм»

22 лютого фахівці Психологічної служби провели для студентів профілактично – просвітницький захід на тему: «Тютюнопаління. Вплив на організм».

На лекції розповідали про те, що нікотин є одним із найсильніших з відомих рослинних отрут, які впливають на нервову систему. Вміст нікотину у диму сигарети – від 0,4 до 3мг, при цьому його смертельна доза для людини становить 70 мг, тобто одна пачка випалених сигарет. Ніхто не може випалити першої сигарети до кінця, при цьому виникають запаморочення й нудота, іноді слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання. Поступово організм пристосовується до нікотину і паління не викликає неприємних відчуттів, хоча отруєння організму триває.

Курильні тютюнові вироби, зокрема кальяни, містять понад 7000 хімічних речовин, у тому числі як мінімум 250 хімічних речовин, котрі є токсичними чи спричиняють рак. Використання бездимних тютюнових виробів може призвести до серйозних, а іноді смертельних проблем зі здоров’ям. Пасивне куріння також має несприятливі наслідки для здоровя, і навіть може бути причиною смерті. Більш нові тютюнові вироби містять хімічні речовини, аналогічні тим, що містяться в традиційних тютюнових виробах, і є шкідливими для здоров’я. Люди, які курять тютюн протягом усього життя, в середньому живуть на 10 років менше. У всьому світі щодня більше 22 000 людей вмирають від споживання тютюну або від пасивного куріння – це одна людина кожні 4 секунди.Споживання тютюну впливає практично на всі органи організму людини.

Також на занятті розповідали про ХВОРОБИ, СПРИЧИНЕНІ УСІМА ФОРМАМИ ТЮТЮНУ:

• Серцевий напад, інсульт та інші серцево-судинні захворювання;
  • Рак порожнини рота;
  • рак горла;
  • внутрішньоутробна смерть;
  • зниження ембріонального розвитку, маси тіла при народженні і передчасні пологи;
  • рак легенів;
  • хронічне обструктивне захворювання легень;
  • астма та інші респіраторні хвороби і скорочення фунуції легень;
  • діабет 2 типу;
  • деменція;
  • зниження дітородної функції й чоловіків і жінок;
  • еректильна дисфункція;
  • синдром раптової дитячої смерті;
  • втрата зору, слуху та багато інших хвороб.

На рефлексії студенти були дуже активні, робили власні висновки і відзначили, що знання, отримані під час занять, виявились корисними і вони дуже вдячні за таку корисну інформацію.

Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації - як особисто, так і онлайн.

• Якщо у вас є запит на проведення тренінгів, просвітницьких або профілактичних заходів та консультативної підтримки ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.
  • Запис за телефонами:
  • 685-981
  • Практичний психолог – Вікторія Германівна - 095 345 83 85.
  • Соціальний педагог – Дарина Олександрівна - 099 221 31 89.
  • Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.
  • Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.