Регіональні шевченківські читання на ФІСФ

(до 207-річниці від дня народження Тараса Шевченка)

«Й свого не цурайтесь…»

9 березня 2019 року на факультеті іноземної та слов'янської філології Сумського педагогічного відбулися щорічні регіональні Шевченківські читання, які об’єднали учнівську та студентську молодь Сумщини.

Модератор заходу Надія Кириленко своїм виступом спроєктувала творчість Тараса Шевченка на сьогодення, виокремила сакральні коди в його життєтворчості.

Здобувачі освіти з різних навчальних закладів Сумщини доносили до глядачів сокровенне слово генія, намагалися передати душу ліричного героя, настроєність та ідейність творів.

На заході звучала лірична, пейзажна, політична, історіософська поезія, пісні на слова Шевченка, які вже стали народними. Юні поети і письменники представили і свої власні твори. Нестандартними, модерними були й театралізовані дійства у виконанні студентів та відеопрезентації.

Кожен із учасників мав змогу заглибитися, осмислити велич Шевченкового слова, зарядитися його живучою цілющою енергетикою та переконатися, що своє, рідне не меншовартісне, а високохудожнє, значиме, непроминальне.

Приємно, що серед переможців конкурсу художнього читання (а оцінювали конкурс стейкхолдери і студентське самоврядування) є й студенти філологічного. Це учасники лабораторії літературного краєзнавства Стрельцова Ірина (1 місце) та Драновська Єлизавета (2 місце).

Лірично-душевна атмосфера, живе спілкування, талановиті виконавці, дипломи переможців і навіть солодкі призи – хіба це може залишити когось байдужим?

Чекаємо нових яскравих заходів у рідному педагогічному!