Психологічна служба вітає всіх з Міжнародним день «Дякую»

Сьогодні, 11 січня, Україна і весь світ відзначають Міжнародний день «Дякую». Свято ввічливості та подяки!

11 січня відзначається Міжнародний день «Дякую» – свято, яке було започатковане з ініціативи ЮНЕСКО та ООН і покликане нагадати людям про цінність хороших манер. В Україні це свято відзначається із 2008 року.

Щодня люди вимовляють слово «дякую» мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з’явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужну енергетику має?

Міжнародний день «Дякую» у багатьох країнах святкується з великим розмахом, проводячи ярмарки, влаштовуючи освітні акції, на яких, наприклад, збирають кошти для нужденних, конкурси й безліч інших розважальних заходів. В освітніх установах говорять про важливість дякувати близьким, розповідають про культурні традиції, етику, а також гарні манери. У цей день люди говорять один одному теплі слова і обмінюються листівками, висловлюючи свою ввічливість і подяку.

Магічні властивості слова «Дякую»

Саме світле і ввічливе свято покликане навчити нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світу і самим собі.

Слово вдячності здатні покращити настрій, підвищити взаєморозуміння і зарядити позитивними емоціями.

Слово «дякую», як вважають психологи, володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Слово «дякую» є своєрідним усним «погладжуванням». Вираз подяки, на думку фахівців, покращує здоров’я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття. Однак справжня вдячність, яка може принести користь, повинна йти тільки від чистого серця.

Слова подяки, особливо «дякую», позитивно впливають на емоційний стан та розумову діяльність людини. Вираз «дякую» застосовувати в житі легко, він дуже простий і щирий і є провідником встановлення теплих доброзичливих відносин.

Як писала відомий американський психолог Вірджинія Сатір, людям для виживання потрібно чотири обійми на день, для підтримки – вісім обіймів, а для росту – дванадцять обіймів на день.

Цікаві факти про слово «дякую»

• Уперше вислів «дякую» зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі в 1586 році.
  • Щороку, поряд з Всесвітнім днем «Дякую», ми святкуємо Всесвітній день подяки, який відзначається 21 вересня.
  • Говорячи «дякую», потрібно дивитися людині в очі.
  • Не можна дякувати людям у стані роздратування – це нікому не принесе радості.
  • З великих міст світу найввічливим вважається Нью-Йорк – «дякую» – тут найчастіше вимовляють.
  • Слово «дякую» – одне з найуживаніших слів у міжнародній лексиці.

Тож, 11 січня – це саме той час, коли варто подякувати всім, хто робить для нас добро.

Не соромтеся подякувати мамі за приготований сніданок, випадкового перехожого – за те, що притримав перед вами двері, друзям – за надану послугу.

Як і в будь-якій справі, тут важлива практика. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше «дякую».

Зверніть увагу!!! Фахівці Психологічної служби проводять індивідуальні консультації, як особисто, так і в онлайн режимі. За бажанням Ви можете залишити запит на проведення тренінгів, просвітницьких або профілактичних заходів та консультативної підтримки.

Ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.

Запис за телефонами: 685-981

Практичний психолог – Вікторія Германівна - 095 345 83 85.

Соціальний педагог – Дарина Олександрівна - 099 221 31 89.

Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.

Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.