Підсумки засідання вченої ради СумДПУ імені А.С. Макаренка

18 квітня 2022 року в умовах воєнного стану, введеного в державі відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та Указу Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022 «Про продовження воєнного стану в Україні», у змішаному режимі під головуванням ректора, професора Юрія Олеговича Лянного відбулося робоче засідання вченої ради Університету.

На початку засідання члени вченої ради хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників України та невинних жертв, які загинули внаслідок воєнної агресії російської федерації.
В рамках першого питання порядку денного було заслухано та ухвалено річний фінансовий звіт за 2021 рік, представлений головним бухгалтером Королем А.П.
Далі проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи Кудріна О.Ю. доповіла про надходження та використання коштів за наукову та науково-технічну діяльність університету у 2021 році, зазначивши, що основу фінансування наукової та науково-технічної діяльності університету становить виконання проектів на замовлення Міністерства освіти і науки України з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки. Впродовж звітного періоду це були проекти наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених.
Проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи Кудріна О.Ю. зазначила на необхідності активізації грантово-пошукової діяльності (університетські та індивідуальні проекти), підготовки якісних наукових проєктів для участі у конкурсних відборах Міністерства освіти і науки України за пріоритетними тематиками наукових досліджень кафедр. Для цього вчена рада затвердила тематичний план колективних кафедральних науково-дослідних робіт на 2022 рік.
Начальник відділу працевлаштування, професійно-технічної освіти та додаткових платних послуг Живодьор В.Ф. прозвітував про надходження коштів від надання додаткових платних послуг у 2021 році. Основним видом додаткових платних послуг в університеті у звітному періоді була організація курсів підвищення кваліфікації та підготовка за робітничими професіями «Молодша медична сестра з догляду за хворими», «Охоронник 1-3 розряду», «Нянька» та «Гувернер».
На засіданні було затверджено освітньо-професійні програми, навчальні плани здобувачів вищої освіти різних рівнів та Положення, які представила перший проректор Пшенична Л.В.
Наприкінці засідання ректор Лянной Ю.О. подякував за плідну роботу і закликав об’єднати та направити усі зусилля для спільної мети – наближення Перемоги та подальшого розвитку Університету.