Науково-методичний семінар «Актуальні напрями регіональних географічних студій»

В рамках Днів науки, що тривають на природничо-географічному факультеті 26-30 квітня 2022 р., кафедрою загальної та регіональної географії було організовано й проведено науково-методичний семінар «Актуальні напрями регіональних географічних студій», який відбувся у змішаному форматі 28 квітня 2022 р.

Програму семінару відкрив д.г.н., проф., зав. кафедри економічної та соціальної географії КНУ імені Тараса Шевченка К.В. Мезенцев з доповіддю «Війна та міста: військовий урбіцид, повсякденне життя і міські простори, що змінюються». Цьому ж напряму була присвячена і доповідь д.геогр.н., проф. кафедри загальної та регіональної географії Ю.О. Кисельова "Географічні аспекти російсько-української війни». У контексті природничої географії було заслухано доповідь д.біол.н., члена експертної ради стейкхолдерів за спеціальністю 106 Географія, начальника наукового відділу НПП «Гетьманський» С.М. Панченка «Флористичні методи у практиці охорони природи». Про регіональні аспекти кліматичних змін йшлося у доповіді к.геогр.н., доцента кафедри загальної та регіональної географії А.О. Корнуса "Аналіз частоти і тривалості тропічних ночей у м. Суми". Також серед учасників семінару були: директор Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі С.В. Тупик «Створення нових музейних експозицій – провідний напрямок діяльності Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі», к.геогр.н., зав. кафедри загальної та регіональної географії О.Г. Корнус «Демографічна ситуація у Сумській області до військового вторгнення РФ в Україну у 2022 році», к.пед.н., ст. викладач кафедри загальної та регіональної географії О.М. Король «Географія в майбутньому: сутність короткострокової і довгострокової перспективи». Доповіді та їх обговорення впродовж семінару дали багато інформації для впровадження в освітньому процесі.