Формування компетенцій академічної доброчесності у магістрантів першого року навчання

Однією із сучасних вимог до здобувачів вищої освіти є їхня активна участь у науковій діяльності, до якої передусім належить написання кваліфікаційних робіт і публікація різних наукових праць. І зараз як ніколи гостро постає питання щодо забезпечення високої якості студентських науково-дослідницьких доробків.

20 жовтня 2022 року в рамках вивчення навчальних дисциплін «Методологія наукових досліджень у соціальній сфері» та «Методологія наукових досліджень у соціокультурній сфері» доктором педагогічних наук, професором, професором кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності РИЖАНОВОЮ Аллою Олександрівною була проведена відкрита лекція на тему «Академічна доброчесність у ЗВО» для магістрантів першого року навчання (0055 і 0058 академічні групи). Метою заняття стало формування у здобувачів вищої освіти знань про цінності та особливості академічної доброчесності.

На лекції було висвітлено значення академічної культури та її ролі у формуванні якісної і конкурентоспроможної науково-дослідницької діяльності, розкрито основні поняття обговорюваної проблеми, визначено правову основу академічної доброчесності, акцентовано на основних етичних принципах дотримання академічної доброчесності науково-педагогічними працівниками і здобувачами вищої освіти. Особливу увагу було приділено питанням порушення академічної доброчесності, а саме  академічному плагіату, самоплагіату, фабрикації, хабарництву, фальсифікації, списуванню, обману, необ’єктивному оцінюванню тощо.

Підсумком спілкування з магістрантами стало підписання «Декларації про академічну доброчесність здобувача вищої освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка».