Екскурсія до Сумського обласного центру служби крові

14 вересня студенти І курсу спеціальностей 091 Біологія та 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) на чолі з доцентом Генкал С.Е. відвідали Сумський обласний центр служби крові.

Екскурсію провели лікар-терапевт Антоніна Миколаївна Бабинець та адміністратор Нікітіна Анна Анатоліївна. Студенти ознайомилися з усіма процесами технологічного ланцюга – від залучення донорів, заготівлі крові та її компонентів до кінцевих виробничих етапів, які спрямовані на гарантування якості і безпеки компонентів крові.

Антоніна Миколаївна продемонструвала високотехнологічне автоматизоване діагностичне обладнання, що відповідає світовим вимогам у галузі охорони здоров’я: гематологічні аналізатори Sysmex XP-300, лабораторні діагностичні лінії Cobas 6000 (біологічний та імунологічний модулі з використанням електрохемілюмінісцентної технології) та роботизований ПЛР-комплекс Cobas S201 із застосуванням мультиплексних систем. Студенти змогли випробувати сучасне обладнання, Валерії Савіщенко  зробили клінічний аналіз крові на гематологічному аналізаторі Sysmex XP-300 за 30 секунд.

Екскурсія надзвичайно цікава, відвідувачі отримали важливу науково-пізнавальну інформацію, що розширила рівень сприйняття навчальних дисциплін, зокрема, цитології, гістології та інших. Студенти збагатилися додатковими знаннями з актуальних проблем сьогодення, а саме, необхідності розширення служби крові і залучення до донорства студентської молоді.

Відвідувачі також дізналися, що серед співробітників центру є не тільки медики, але й біологи. В межах екскурсії було проведено профорієнтаційну роботу, щодо перспектив працевлаштування молоді з біологічною освітою.

Висловлюємо подяку лікарю-терапевту Антоніні Миколаївні Бабинець, адміністратору Нікітіной Анні Анатоліївні та всім співробітникам Сумського обласного центру служби крові за цікаву екскурсію та плідну співпрацю.