Агенти якості СумДПУ: на варті академічної доброчесності

13 травня в СумДПУ імені А.С. Макаренка для «Агентів якості» відбувся онлайн-тренінг під керівництвом фахівця Центру ЗЯВО, куратора фокус-групи Горбатенко І.С. на тему «На варті академічної доброчесності».

Під час тренінгу студенти поглибили знання про компоненти академічної доброчесності, ознайомилися з нормами дотримання академічної доброчесності, видами академічної відповідальності; окреслили наслідки порушень академічної доброчесності: знецінення університетських дипломів у країні, невизнання їх за кордоном, недовіра роботодавців до системи вищої освіти, зниження якості медичного обслуговування, рівня науки, якості медичного обслуговування та гальмування розвитку економіки.

Горбатенко І.С. продемонструвала результати анонімного онлайн-опитування щодо академічної доброчесності у соціальній мережі «Instagram», пояснила різницю між поняттями академічний плагіат та авторське право.

Учасники фокус-групи «Агенти якості» за допомогою інтерактивної онлайн-дошки Padlet створили пам’ятку «Як бути академічно доброчесним». Домашнє завдання для «Агентів якості», як учасникам освітнього процесу і майбутнім учителям, ‒ успішно пройти курс на освітній онлайн-платформі «EdEra» та отримати сертифікат.

Анна Скусинець, студентка Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин: «Хочу подякувати за цікавий та змістовний тренінг. Дуже подобається можливість постійної комунікації із колегами. Вдячна Вам за креативні ідеї для тренінгів, які ми спробуємо втілити у життя».

Центр забезпечення якості вищої освіти