3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982 році.

Проведення такого дня спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Психологічна служба зазаначає, що саме ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями визначає ступінь цивілізованості суспільства, для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних.

Україна взяла на себе і виконує конкретні зобов'язання щодо матеріального забезпечення людей з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання низки пільг, конституційно гарантувала на рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. За останні 10 років державою створено комплекс законів, які регулюють більшість аспектів життя людей із інвалідністю.

Зокрема, це закони України:

• «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;
  • «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали — внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
  • «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»;
  • «Про психіатричну допомогу» та інші нормативно-правові документи.

Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто інший, давно усвідомили що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються, як можуть, зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їхньому місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне — можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Ми всі рівні перед Богом.

На практиці Психологічна служба показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають.

І тому Психологічна служба пропонує переглянути такі мотиваційні фільми на дану тематику:

• «1+1»;
  • «Диво»;
  • «Дихай»;
  • «Третій акт»;
  • «Людина дощу»;
  • «Серфер душі»;
  • «Король говорить»
  • «До зустрічі з тобою»
  • «Не дивлячись ні на що»
  • «Теорія всього»
  • «Життя на повітрі» ...

Психологічна служба висловлює велику надію, що у цей День всі небайдужі долучаться до цієї міжнародної ініціативи і хоче побажати всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил і здоров'я, засобів і успіху. Захищаючи гідність людей з інваліднісю, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність — це не вирок!!!