18 листопада Міжнародний день відмови від паління

Офіційне свято Міжнародний день відмови від паління відзначають в третій четвер листопада. День виник в 1977 році в США, а заснований ВООЗ як міжнародний в 1988 році. Заходи цього дня присвячені питанням зниженню тютюнової залежності.

Цей День – прекрасна можливість для тих, хто палить.

Кожна людина переживає цей період по-своєму. Хтось відносно легко, комусь доводиться докладати певних зусиль, у когось неприємні симптоми тривають декілька днів, а комусь потрібно протриматися декілька місяців перед тим, як організм пристосується до життя без нікотину. Тривалість та складність цього періоду визначається як фізіологічними особливостями організму, так і стажем куріння. Люди з високим рівнем нікотинової залежності можуть переживати його важче.

Фахівці психологічної служби пропонують Вам пройти соціальне опитування до Міжнародного дня відмови від паління.

ЯК КИНУТИ КУРИТИ

1. Знайдіть для себе вагому мотивацію

Продумайте, чому ви відмовляєтесь від куріння. Можна записати цю причину/причини на окремому аркуші та повісити на видному місці як нагадування.

2. Встановіть дату відмови від куріння та створіть чіткий план дій

Проаналізуйте, у яких ситуаціях ви зазвичай курите та як зможете цих ситуаціях уникнути або чим замінити сигарету.

3. Включіть до свого раціону більше корисних продуктів та додайте фізичної активності

Це дозволить як контролювати вагу (для тих, хто боїться набрати зайвих кілограмів), так і покращить самопочуття. У цьому може допомогти ваш сімейний лікар чи терапевт - запишіться на консультацію.

4. Позбавтеся усіх предметів, які нагадують вам про куріння

Приберіть із квартири, робочого місця та машини пачки сигарет, запальнички, попільнички тощо.

5. Заручіться підтримкою

Знайдіть однодумців, обговоріть свій план і прогрес з родичами і друзям.

ЯК ПІДТРИМАТИ ЛЮДИНУ, ЯКА КИДАЄ КУРИТИ

Зазвичай процес відмови від куріння досить тривалий та складний, а підтримка є чи не найважливішим фактором у цій боротьбі. Якщо поряд є близька людина, яка готова підтримати та допомогти, вірогідність досягнення успіху значно зростає.

Що робити, якщо хтось з ваших рідних чи друзів кидає курити:

1. Підтримайте людину у її прагненні кинути курити.
  2. Скоригуйте стиль життя, уникайте тих речей, які асоціюються у людини з курінням.
  3. Будьте терплячі та позитивно налаштовані.
  4. Спілкуйтесь: легка розмова може знизити рівень емоційної напруги.
  5. Не читайте «нотації» та не критикуйте за невдачі.

ЯКЩО НЕ ВДАЄТЬСЯ КИНУТИ КУРИТИ

Кинути курити може кожен, незалежно від віку чи стажу куріння. Навіть якщо ви є затятим курцем, це не є перешкодою. Просто вам доведеться докласти трохи більше зусиль.

Насправді лише невеликий відсоток людей може кинути курити з першого разу – більшості людей потрібно декілька спроб. У цьому немає абсолютно нічого страшного, адже в процесі ви напрацьовуєте досвід, який вам допоможе при наступній спробі. Тому, якщо ви кинули, але зірвалися, не засмучуйтеся та не розцінюйте це як невдачу. Пробуйте знову, і у вас обов’язково вийде.

Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації – як особисто, так і онлайн.

Якщо у вас є запит на проведення тренінгів, просвітницьких або профілактичних заходів та консультативної підтримки ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.

Запис за телефонами:
685-981

Практичний психолог – Вікторія Германівна - 095 345 83 85.

Соціальний педагог – Дарина Олександрівна - 099 221 31 89.

Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.

Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.