Відділ соціальної та культурно-масової роботи

Image

ГОЛОВНОЮ МЕТОЮ виховної діяльності в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка є формування, розвиток і становлення особистості студента – майбутнього фахівця, що поєднує в собі високу освіченість, глибокі професійні знання, вміння і навички, активну громадянську позицію, широкий кругозір, гуманізм, любов і повагу до історії і традицій Батьківщини.

Ефективність та високий рівень виховної діяльності в університеті забезпечується завдяки дії комплексної системи виховання, яка базується на чіткій координації всіх ланок навчально-виховного процесу – від ректорату, деканатів, структурних підрозділів університету до студентського самоврядування. Організація виховних заходів в університеті покладається на відділ соціальної та культурно-масової роботи.

До проведення виховної роботи залучені кафедри факультетів та інститутів, куратори академічних груп, студентська профспілка, студентське самоврядування університету, студентський клуб, психологічна служба університету, спортивний клуб, музей історії університету, фотолабораторія. У виховній роботі викладачі та куратори академічних груп також активно співпрацюють із батьками студентів (регулярно проводяться батьківські збори, відбувається безпосереднє спілкування та листування).

Одним із важливих напрямків виховної роботи є інформаційно-просвітницька діяльність. В університеті організовуються численні семінари, круглі столи, лекції виховної тематики, тренінги, присвячені актуальним проблемам громадського життя. Зокрема, проводиться систематична й цілеспрямована інформаційно-освітня робота щодо профілактики проявів ксенофобії й расизму в студентському середовищі.

Особлива увага в СумДПУ імені А.С. Макаренка приділяється інформаційному простору. Події, які відбуваються в університеті висвітлюються не тільки на головному сайті, а й у соціальних мережах. Фахівцями відділу соціальної та культурно-масової роботи створено групу у соціальній мережі фейсбук «Прес-центр СумДПУ» (www.facebook.com/pressSSPU), та ще одна спільнота в Інстаграм. Групи працюють з метою більшого інформування студентів, викладачів та співробітників щодо різноманітних заходів та подій в університеті, а також поза його межами, враховуючи міські та обласні заходи.

В університеті постійно проводяться численні просвітницькі зустрічі з провідними діячами української та зарубіжної культури та спорту з таким як: гравцем національної збірної України з футболу, та англійського клубу Манчестер Сіті, володарем кубку Англії та кубку англійської ліги, чемпіоном англійської прем’єр-ліги – студентом навчально-наукового інституту фізичної культури Зінченком Олександром; поетом, письменником, журналістом та одним з авторів проекту «Сумщина. Велика спадщина» – Євгенієм Положієм. Також про з відомими українськими письменниками та поетами: Вертіль Олександр, Ірен Роздобудько, Володимир Лис, брати Капранови, Олег Корнієнко, Людмила Ромен.

Одним з важливих напрямків виховної роботи в університеті є розвиток творчого потенціалу студентів та організація молодіжного дозвілля в позанавчальний час.

Культурно-мистетська діяльність є обов'язковою у навчальному закладі, як основа правильного і здорового поглиблення студента в соціальне середовище університету.

Культурно-масова діяльність здійснюється шляхом проведення концертів, творчих конкурсів, конкурсів краси, і т.д. Студенти беруть участь в різних видах заходів, вони мають можливість розкрити свій талант, відволіктися від навчального процесу, дати можливість розвиватися своїм творчим навичкам, а також зайняти власну нішу у позанавчальній діяльності.

Під час підготовки до різних заходів використовуємо як традиційні, так і нові форми роботи. Щороку проводяться близько 100 культурно-масових заходів, присвячених визначним всеукраїнським і міжнародним святам, знаменним датам. Вже стали традиційними посвята у студенти, святкові концерти до Дня працівників освіти, Міжнародного дня студента, Нового року, Дня університету, конкурс краси «Міс і містер СумДПУ імені А.С. Макаренка», концертні вітання для учасників різноманітних Міжнародних та Всеукраїнських конференцій, що проходять на базі університету, розважальні вікторини та конкурси для студентів, які проживають у гуртожитках університету.

Під час дистанційного навчання відділ соціальної та культурно-масової роботи адаптував роботу до он-лайн режиму і проводить інтелектуально-розважальні та пізнавально-розважальні квести на платформі ZOOM.

Відділом соціальної та культурно-масової роботи налагоджено роботу з батьками в режимі он-лайн конференції на платформі ZOOM, завдяки чому усі бажаючі мають можливість поставити адміністрації університету питання, що їх цікавлять.

Національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямків діяльності університету, головною домінантою якого є виховання глибокої моралі, гуманних міжнаціональних взаємин, толерантності, культури, духовності кожного студента – майбутнього педагога, вихователя дітей та молоді ХХІ століття. Формування стійких якостей патріота та громадянина Української держави, професіоналізму, науково-педагогічного мислення, фізичної досконалості тощо.

Виховний процес в університеті організовано та проведено відповідно до загально-університетської «Концепції національно-патріотичного виховання студентської молоді в СумДПУ імені А.С. Макаренка», яка була створена на базі загально-національної «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (2015 р.)», «Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Постанови Верховної Ради України «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» (від 12 травня 2015 р. №373-VIII). З урахуванням «Стратегії національно-патріотичного виховання» (від 18 травня 2019 р. №286/2019) а також на основі аналізу стану і проблем національно-патріотичного виховання на Сумщині.

У питаннях національно-патріотичного виховання студентства СумДПУ імені А.С. Макаренка організовані та реалізовані заходи до наступних свят та пам’ятних дат:

 • До Дня завершення Другої світової війни та Дня визволення міста Суми від німецько-фашистських загарбників
 • До Дня партизанської слави;
 • До Міжнародного Дня пам’яті жертв фашизму
 • До Дня захисника України та Дня українського козацтва;
 • З нагоди Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників;
 • До дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр.
 • Вшанування пам’яті Героїв Крут та подій Української революції (1917-1921 рр.);
 • До Дня Соборності України;
 • До Дня Гідності та Свободи та Дня пам’яті Небесної Сотні;
 • До дня української писемності та міжнародного дня української мови-
 • З нагоди Дня народження Івана Франка;
 • З нагоди Дня народження Тараса Шевченка;
 • До роковин Чорнобильської катастрофи;
 • До Дня пам’яті та примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
 • До Дня пам’яті жертв політичних репресій;
 • До дня української вишиванки;
 • До Дня Конституції та Незалежності України

З метою формування позитивного іміджу збройних сил України, проводяться зустрічі студентів з учасниками АТО (ООС).

На будівлі центрального корпусу університету встановлено та урочисто відкрито пам’ятні дошки загиблим захисникам України, Герою України Аніщенку Олександру Григоровичу (6 травня 2016 р.) та добровольцю, Народному Герою України Кривичу Андрію Андрійовичу (14 березня 2019 р.).

Виховна робота спрямована на плекання гармонійно розвиненої особистості майбутнього педагога, засвоєння ним духовних надбань українського народу, формування в студентської молоді стійких якостей патріота і громадянина України, забезпечення організаційних, морально-психологічних, інформаційних, культурно-просвітницьких та соціальних заходів, спрямованих на підвищення іміджу університету, підтримка позитивного соціально-психологічного мікроклімату в колективі.

Колектив

Начальник відділу
Чемерис Юлія Олександрівна

У 2010 році закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, у 2012 – Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Працює в університеті 18 років, з них 8 років на посаді начальника відділу

Завідувач студентського клубу
Федина Олексій Миколайович

У 2000 році закінчив Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, в університеті працює 20 років, з них на посаді завідувача студентського клубу 18 років

Фахівець першої категорії
Муштай Анна Олександрівна

У 2013 році закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. Працює у відділі 14 років

Завідувач фотолабораторії
Котелевець Володимир Олександрович

У 1995 році закінчив Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, в університеті працює 25 років, з них на посаді завідувача фотолабораторії – 15 років.

Завідувач музею історії університету
Кущ Ярослав Миколайович

У 2011 році закінчив Сумський державний педагогічний університет імені А. С.Макаренка, в університеті працює 9 років, з них на посаді завідувача музею – 6 років.

Фахівець першої категорії
Петрова Ірина Андріївна

У 2015 році закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, у відділі працює 3 роки.

Фахівець
Ільченко Ярослав Олегович

У 2021 році закінчив Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, у відділі працює 1 рік.

Студентський клуб

Метою студентського клубу є забезпечення належних умов для творчої реалізації духовного та естетичного розвитку особистості студентів, виховання у дусі патріотизму, поваги до цінностей світової та української культурної спадщини, збереження та примноження традицій університету. Студентський клуб залучає студентів до занять у гуртках художньої самодіяльності, заохочує талановиту молодь, пропагує творчі досягнення колективів художньої самодіяльності.

Студентський клуб сприяє визначенню тематики та розробки основної сюжетної лінії всіх форм культурно-мистецьких заходів, що проводяться на базі університету; забезпечує координацію взаємодії студентського клубу зі студентським самоврядуванням університету, профкомом студентів, громадськими організаціями студентів міста та області. Також студентський клуб бере участь у міжвузівських та міжміських заходах, організовує концертну діяльність в університеті. В студентському клубі діє команд КВН Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Адреса

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 68-59-02
Факс: (0542) 22-15-17
Web-сайт: www.sspu.edu.ua
E-mail: [email protected]

Приймальна комісія

Адреса: 40002, м. Суми, вул. Роменська, 87
E-Mail: [email protected]
Тел.: +38 (0542) 68-59-15
Моб. (Lifecell): +38 (093) 256-67-28

viber b306d telegram 357e7 whatsapp 70ad0

Електронний розклад

Електронний розклад СумДПУ Android додаток

Електронний розклад СумДПУ iOS додаток

Меню

Мій розклад